Filmika logo
Zabavna šola filma za vse generacije. Osnove animiranega filma
Foto 1: Filmika logoFoto 2: Zabavna šola filma za vse generacije. Osnove animiranega filma
12. Marec 2019

Filmika – zabavna šola filma za vse generacije že tretjič vabi k vpisu v okviru kulturno-umetniškega opismenjevanja Univerzitetne knjižnice Maribor. Prvič (2013) in drugič (2014/15) je bila posvečena igranemu filmu, tokrat pa bo na vrsti umetniški svet animacije.
V trimesečni filmski šoli bodo udeleženci lahko dobili celovit vpogled v tehnike, zgodovino, izdelavo in produkcijo animiranega filma. Seznanili se bodo z osnovami, ki jim bodo omogočale nadgrajevanje in ustvarjanje na tem področju. Teoretično delo se bo prepletalo s praktičnim, odvisno od želje in aktivnosti udeležencev, zato morebitni izdelki v procesu niso izključeni. Lahko boste ostali zgolj opazovalec.
Šola bo potekala od 1. aprila do 21. junija 2019 petkrat mesečno (3 x PON, 2 x PET) v Glazerjevi dvorani Univerzitetne knjižnice Maribor od 16.30 do 19. ure. Vodil jo bo Jože Slaček ob asistenci Kristijana Robiča.
Cena šole je 160 EUR, z možnostjo plačila na 4 obroke (marec, april, maj, junij). Za prijavo velja ob izpolnjeni prijavnici plačilo prvega obroka. Izpis iz šole je mogoč le z zdravniškim potrdilom, ob nezadostnem številu kandidatov vam denar vrnemo.

Več o šoli tukaj

Ne zamudite priložnosti in spoznajte ekskluzivni svet animacije!