Vabilo na predstavitev novosti
Foto 1: Vabilo na predstavitev novosti
23. November 2016

Predstavitev bo 24. novembra 2016, ob 12. uri v Glazerjevi dvorani Univerzitetne knjižnice Maribor.
Univerzitetna knjižnica Maribor hrani več kot milijon enot gradiva, od tega veliko starejšega in redkega gradiva.
Prav to so »dragocenosti« Univerzitetne knjižnice Maribor, ki knjižnico odlikujejo in razlikujejo od drugih.
Gradivo je uvrščeno v zbirkah UKM: Zbirki raritet in stare periodike, Rokopisna zbirki, Zbirki drobnih tiskov, Glasbeni in filmski zbirki, Kartografski zbirki, Maistrovi knjižnici, Domoznanski zbirki in drugih.
Gradivo je tiskano ali izvorno digitalno gradivo. UKM z digitalizacijo svojih edinstvenih zbirk in zbiranjem digitalno rojenih dokumentov že vrsto let dopolnjuje svoj knjižnični fond.
Repozitorij UKM je zbirka digitaliziranega in izvorno digitalnega gradiva. Omogoča zbiranje,
hranjenje in prost dostop javnostim.
Repozitorij UKM obsega sedem zbirk:
• Iz zakladnice UKM
• Mariborenzija
• Štajerska
• Univerzitetne zgodbe
• Zapuščine UKM
• Domoznanske pripovedi
• Mladi za napredek Maribora

Trenutno Repozitorij UKM na spletnem naslovu http://dr.ukm.um.si ponuja več kot 21.300
digitaliziranih objektov.

Repozitorj UKM ponujamo javnosti v uporabo za preučevanje,
raziskovanje, poučevanje ali preprosto na ogled.