Letak za razstavo
Foto 1: Letak za razstavo
20. Januar 2015

Razstava in literarna postaja z letošnjim Prešernovim nagrajencem Andrejem Brvarjem

Pregledna razstava avtoric Marinke Černetič in dr. Vlaste Stavbar je del dogodkov, ki jih v počastitev lavreata pripravljajo UKM, Mariborska Knjižnica In Lutkovno gledališče Maribor.

Četrtek, 12. februarja, ob 18. uri v Knjižnem razstavišču Univerzitetne knjižnice Maribor in ob 19. uri v Veliki dvorani Lutkovnega gledališča Maribor

Osrednje ime meseca februarja je Andrej Brvar, prejemnik Prešernove nagrade za življenjsko delo. Gre za najvišje priznanje Republike Slovenije za dosežke na področju umetnosti, prejmejo pa jo tisti ustvarjalci, ki so z vrhunskimi umetniškimi dosežki in življenjskim opusom trajno obogatili slovensko kulturno zakladnico. Pri tokratni obeležitvi, ki bo potekala le nekaj dni po slovesni podelitvi nagrade in ob slovenskem kulturnem prazniku, moči združujejo tri kulturne institucije. Poleg Mariborske knjižnice bo lavreata z otvoritvijo razstave počastila Univerzitetna knjižnica Maribor, pogovor z njim bo potekal v Lutkovnem gledališču Maribor. Vljudno vabljeni!