10. šahovski turnir Univerzitetne knjižnice Maribor
08. December 2022

Letošnjega, že desetega šahovskega turnirja UKM, se je udeležilo kar 58 šahistov iz 6 držav (Slovenije, Hrvaške, Češke, Severne Makedonije, Rusije in Ukrajine), vseh starosti in stopenj znanja, ki so pod budnim očesom mednarodnega sodnika Branka Vadlje odigrali 9 krogov hitropoteznega šaha. Kar 40 šahistov je bilo študentov Univerze v Mariboru.

Čestitamo zmagovalcem turnirja: mednarodni šahovski mojstrici Nadiii Shpanko, študentki Univerze v Mariboru sicer iz Ukrajine, Gašperju Drevenšku, ki je dopolnil šele 9 let, ter Denisu Šoštariču. Zmagovalci so prejeli knjigo sodelavca, ustvarjalca in knjižničarja Boruta Gombača, v kateri je objavljena tudi »šahovska« pesem. Konkurenca je bila velika, saj so med tekmovalci bili tudi kategorizirani šahisti.