Vabilo na predavanje
Foto 1: Vabilo na predavanje
28. September 2015

Pod pokroviteljstvom rektorja Univerze v Mariboru prof. dr. Igorja Tičarja vas vljudno vabimo

v petek, 2. oktobra 2015, ob 10. uri v Glazerjevo dvorano UKM

na predavanji:

dr. Paul Ayris, direktor  univerzitetne knjižnice University College of London (UCL), vodja univerzitetne založbe UCL Press, sopredsedujoči asociacije League of European Research Universities (LERU), odgovoren za področje znanstvene komunikacije, svetovalec LIBER asociacije za področje znanstvene politike EU in razpisa Obzorja 2020

The Role of the Academic Library in the 21st Century: UCL (University College London) as an Example of Modern Practice

Univerza »University College of London« je bila ob Univerzi v Oxfordu v študijskem letu 2014/2015 na svetovni lestvici QS uvrščena na peto mesto. K temu je prispeval tudi razvoj ideje univerzitetne knjižnice 21. stoletja. V sodobnem akademskem okolju univerzitetna knjižnica univerze v Londonu razvija predvsem naslednja področja: zagotavljanje učnih prostorov; odprti dostop do publikacij; upravljanje z raziskovalnimi podatki in digitalno arhiviranje. Opredelitev nove vloge univerzitetne knjižnice univerze UCL je primer dobre prakse ene izmed vodečih univerz na svetu.

in

Carolyn Alderson, vodja nabavnih postopkov največjega evropskega in svetovnega nabavnega konzorcija mednarodne znanstvene literature JISC Collections

Financing and Organizing the JISC Collections Consortium

Vljudno vabljeni!