Vabilo na pogovor
Foto 1: Vabilo na pogovor
29. Maj 2015

O etnomuzikologu bodo govorili: Ervin Hartman, dr. Manica Špendal, dr. Manja Flisar Šauperl, mag. Igor Teršar, mag. Franci Pivec in mag. Karmen Salmič Kovačič.

Glazerjeva dvorana, sreda, 3. junij, 17.00

V dvainosemdesetem letu je v Gradcu preminil prof. dr. Wolfgang Suppan, raziskovalec glasbe in organizator glasbenega dogajanja. Bil je pomemben evropski etnomuzikolog in je na tem področju tesno sodeloval z našimi strokovnjaki, posebej dr. Zmago Kumer in dr. Valensom Voduškom. Posvečal se je temam, ki povezujejo slovenski in avstrijski kulturni prostor, ob tem pa je podpiral vključitev našega godbeništva v svetovno mrežo. JSKD mu je podelila posebno Gallusovo priznanje.

Od ustanovitve je vodil Inštitut za etnomuzikologijo Umetniške univerze v Gradcu ter kot gostujoči profesor predaval na številnih univerzah po celem svetu.  Za Maribor so pomembna njegova odkritja o Lannoyu in Lechnerju, za Slovenijo pa poglobljena obdelava glasbene zapuščine Kočevarjev.