Ferdo Mayer
27. Januar 2023

Likovno razstavišče

Razstavo likovnih del v Mariboru rojenega slikarja Ferda Mayerja smo pripravili v sodelovanju z Medobčinskim muzejem Kamnik – Galerijo Miha Maleš. Kustosinja je Saša Bučan.

Slikar Ferdo Mayer (1927–1994) se je rodil leta 1927 v Mariboru. Po osnovni šoli se je vpisal na umetniško šolo v Gradcu. Leta 1946 je bil med prvimi študenti, ki so svoj študij začenjali na novoustanovljeni Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Svoje znanje so mu predajali številni takrat uveljavljeni slikarji in profesorji: France Mihelič (risba), Božidar Jakac (grafika) in Gojmir Anton Kos (slikarstvo). Po zaključenem študiju (1950) je svoje znanje poglobil še na slikarski specialki pri Gojmirju Antonu Kosu. Svoje znanje je sprva predajal na Gimnaziji v Mariboru, kjer je poučeval risanje, leta 1954 pa se je preselil v Kamnik in se zaposlil na Osnovni šoli Frana Albrehta.

Z likovno razstavo in z dogodkom, ki ga prirejamo 6. februarja, v Univerzitetni knjižnici Maribor obeležujemo kulturni praznik.

Razstava bo na ogled do 25. marca.