02. Februar 2014

Univerzitetna knjižnica Maribor želi uporabnikom ponuditi učinkovitejše iskalno orodje za iskanje po informacijskih virih in knjižničnem gradivu, zato ponuja dostop do testnega okolja servisa EBSCO Discovery Service.

Njegova poglavitna prednost je, da omogoča hkratno iskanje po vseh elektronskih informacijskih virih, dostopnih uporabnikom na Univerzi v Mariboru (bibliografskih, polnobesedilnih in odprtodostopnih), pa tudi po tiskanih virih, ki so na voljo v UKM.

Testiranje je omejeno na IP območje univerze, zato iskalnika v testnem okolju ni mogoče uporabljati z oddaljenim dostopom. Tudi sicer je delovanje testnega okolja v primerjavi z realnim v nekaterih funkcionalnostih okrnjeno.

V iskalnik vstopite na povezavi: Testno okolje EBSCO Discovery Service.

Testno okolje bo aktivno do 28. februarja 2014.

Preizkusite iskalnik, ki vam bo olajšal iskanje po vse obsežnejši in vse bolj raznovrstni množici informacijskih virov.

Prosimo vas, da nam z izpolnitvijo kratke spletne ankete sporočite vašo iskalno izkušnjo.