Poišči me v … Univerzitetni knjižnici Maribor
17. Oktober 2023

V tednu, ko praznujemo Dan Maribora, se dogajanju pridružujemo s plakatno akcijo Poišči me v …

V akciji, ki je s plakati preplavila Maribor, sodelujemo Lutkovni muzej Maribor, Muzej narodne osvoboditve Maribor, Muzej najstarejše trte na svetu, Pokrajinski arhiv Maribor, Pokrajinski muzej Maribor, Sinagoga Maribor, Umetnostna galerija Maribor in Univerzitetna knjižnica Maribor.

Muzeji, galerija, arhiv in knjižnica v svojih zbirkah hranimo predmete, ki v sebi nosijo zgodbe o zgodovini Maribora, opominjajo na lepe in grenke trenutke iz preteklosti, bogatijo naš vsakdan, burijo domišljijo in nas sidrajo v prostoru in času. So pomemben gradnik mariborske identitete in značaja. Zato vas vabimo, da nas obiščete in v naših zakladnicah poiščete predmete s plakatov!

Fotografije predmetov lahko objavite na družbenih omrežjih in delite s ključnikom #DanMaribora2023

Program ob Dnevu Maribora 2023 najdete v povezavi: https://maribor.si/mestni-servis/kultura/dan-maribora-2023/

Mariborska razglednica z vinskim motivom

Podatki o predmetu

Mariborska razglednica z vinskim motivom, 1911, založništvo F. Knollmüller, Gradec. Hranjeno in najdljivo v UKM: Zbirka drobnih tiskov RZ 1 Mb 1e

Poiščite jo v Enoti za domoznanstvo in posebne zbirke UKM, 1. nadstropje!