POLETNA ŠOLA ODPRTE ZNANOSTI UNIVERZE V MARIBORU V UKM
12. September 2022

V Univerzitetni knjižnici Maribor v tednu med 12. in 16. septembrom 2022 poteka Poletna šola odprte znanosti Univerze v Mariboru - »University of Maribor Open Science Summer School«. Udeležuje se je okrog štirideset slušateljev iz tujine in iz Univerze v Mariboru.

Teme poletne šole se z različnih zornih kotov dotikajo premika v znanstveni komunikaciji in raziskovalnem procesu v smeri odprte znanosti. Govor bo o novih pristopih, orodjih in tehnologijah, ki znotraj nove paradigme zaznamujejo proces raziskovanja.

Udeleženci bodo spoznavali načela in razvijali veščine upravljanja raziskovalnih podatkov, odprtega dostopa do raziskovalnih rezultatov, uporabe odprte raziskovalne infrastrukture in evropskega oblaka odprte znanosti.

Predavanja in delavnice bodo vodili domači in mednarodni strokovnjaki.